1. HABERLER

  2. DOĞUBAYAZIT

  3. Ağrı Doğubayazıt'ta ilginç Görüntü Yeniden Oluştu
Ağrı Doğubayazıt'ta ilginç Görüntü Yeniden Oluştu

Ağrı Doğubayazıt'ta ilginç Görüntü Yeniden Oluştu

Geçen hafta Doğubayazıt ilçesinde havada çember çizen hava aracı bugün yeniden ortaya çıktı.

A+A-

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde geçen hafta Küçük Ağrı Dağı üzerinde düzenli bir şekilde yaklaşık 30 dakika boyunca havada daireler çizerek uçan hava aracı adeta bir hortum şeklini ortaya çıkarmıştı.

Bugün yeniden ortaya çıkarak düzenli olarak havada şekiller çizmeye başlayan araç 2 saat uçtuktan sonra, uçuşuna son verdi.

Bu defa Büyük Ağrı Dağı üzerinde şekiller çizerek dönen hava aracı, dönerken de motordan çıkan beyaz duman havada izler meydana getirdi.

Araç, meteorolojik gelişmeleri takip etmek için uçan hava aracını akla getirdi. Konu ile ilgili görüştüğümüz Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü yetkilileri ise o bölgede kendilerine ait bir aracın havada olmadığını ifade ettiler.

agri-dogubayazitta-ilginc-goruntu-yeniden-olustu1.jpg

Hava aracının özellikle simetrik şekiller çizmeye çalıştığı gözden kaçmazken, aracın her çizdiği çemberden sonra motordan çıkan beyaz dumanı keserek yeni bir halka çizmeye başlaması dikkat çekti.

İki haftadır birden ortaya çıkan hava aracının ne olduğu ve neden bu şekilleri çizdiği merak konusu. (Ömer Adıgüzel-İLKHA)


agri-dogubayazitta-ilginc-goruntu-yeniden-olustu2.jpg


agri-dogubayazitta-ilginc-goruntu-yeniden-olustu3.jpg


agri-dogubayazitta-ilginc-goruntu-yeniden-olustu4.jpg

Editör: Büşra Kılıç

HABERE YORUM KAT

UYARI YORUM EDİTÖRÜ: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.