1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ağrı Diyadin'de Aşiretler CHP Adayı İçin Birleşti
Ağrı Diyadin'de Aşiretler CHP Adayı İçin Birleşti

Ağrı Diyadin'de Aşiretler CHP Adayı İçin Birleşti

CHP tarafından yerel seçim öncesinde gerçekleştirilen tanıtım toplantısı büyük bir kalabalığa sahne oldu. Cumhuriyet Halk Partisi Diyadin Belediye Başkan Adayı olarak belirlenen ismin Abidin Yenigün olduğu ilan edildi. 

A+A-

CHP tarafından yerel seçim öncesinde gerçekleştirilen tanıtım toplantısı büyük bir kalabalığa sahne oldu. Cumhuriyet Halk Partisi Diyadin Belediye Başkan Adayı olarak belirlenen ismin Abidin Yenigün olduğu ilan edildi. 

CHP’nin desteklediği belediye başkan adayı olarak söz alan Abidin Yenigün; yaptığı konuşmada CHP’nin bütünleyici bir işlevinin olduğundan söz etti. CHP’nin anlamının huzur, barış ve birliktelik olduğunu söyledi. Aynı zamanda da katılım gösteren tüm Diyadin halkına da teşekkür eden Yenigün; 31 Mart günü gerçekleşecek olan seçime dair çalışmalarının başladığına da yer verdi. 

agri-diyadinde-asiretler-chp-adayi-icin-birlesti.JPG

CHP’nin herkesi kucaklayan tavrını benimseyen bir belediye başkanı olacağını belirten Abidin Yenigün; bölge halkını kucaklayarak, haksızlıklarla beraber mücadele edeceklerini beyan etti. Diyadin’in daha da yaşanabilir bir şehir haline gelebilmesi konusunda kolları sıvadıklarını işaret eden Abidin Yenigün, zamanın Diyadin ile beraber hareket etmek ve Diyadin için çalışma zamanı olduğunu işaret etti. Diyadin halkının geleceğine sahip çıkması adına kendilerini desteklemelerini de istedi. 

agri-diyadinde-asiretler-chp-adayi-icin-birlesti-001.JPG


Ağrı Diyadin İlçesi CHP Belediye Başkan Adayı Abidin YENİGÜN: Açılış konuşmasını gerçekleştiren CHP İlçe Başkanı Abidin Yenigün Hepiniz Hoşgeldiniz  CHP Diyince   barış oluyor, huzur oluyor, birliktelik, şimdi aramızda olan, bizlere sonsuz destek veren tüm vatandaşlarımıza ayrıca teşekkür ediyorum. 31 Mart seçimlerine tüm dikkatimizle start veriyoruz. Hiç kimseyi ötekileştirmeyen, halkına belediye kapılarını sonuna kadar açan, kent rantlarını yandaşa değil, rantı yaratan bölge halkına hakanyet  dağıtan, mutlu, huzurlu, göz bebekleri sevgiyle dolu olan, kent ve kırsalda yaşayanlar arasında, ekonomik ve sosyal iş birliği sağlayan, halkın belediyesini, 31 Mart 2019’da hep birlikte el ele kuracağız” dedi.

agri-diyadinde-asiretler-chp-adayi-icin-birlesti-002.JPG
 
Diyadin çevresini ve insanıyla yaşanabilir bir şehir haline getirmek için kolları sıvadıklarını da aktaran yenigün Diyadin  inşallah; özlemle beklediği idari ve siyasi iradeye bizim dönemimizde kavuşturacaktır Diyadin  için şimdi el ele, gönül gönüle zorlu yollara düşme zamanı. Bu güzel, bu dürüst, bu tertemiz insanların aşına, işine, geleceğine sahip çıkma zamanı Diyadin’e  sahip çıkma zamanı. Her kapıyı çalıp, herkesle kucaklaşıp, birbirinden güzel hizmetler ve projeler ile ilçemizi geliştireceğiz. Diyadin  artık değişim zamanı gelmiştir  yaşanabilir bir ilce olması ancak sosyal demokrat belediyecilikle olacaktır. Bu hedef ve mücadelem için Diyadin’de  yaşayan ve kendisini Diyadinli hisseden herkesin desteğini bekliyorum. Demokrasiyi özümseyen, adalete inanan, cumhuriyet değerlerine sahip çıkan, partili partisiz herkesin oyuna talibim. El ele gönül gönüle birlikte başaracağız" diyerek sözlerini noktaladı.  


agri-diyadinde-asiretler-chp-adayi-icin-birlesti-003.JPG


agri-diyadinde-asiretler-chp-adayi-icin-birlesti-004.JPG


agri-diyadinde-asiretler-chp-adayi-icin-birlesti-005.JPG


Ağrı Söz / Meryem Alyanak

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUM EDİTÖRÜ: Yorum ve Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın.