1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ağrı Cumhuriyet Caddesi’nde Manzara Aynı!
Ağrı Cumhuriyet Caddesi’nde Manzara Aynı!

Ağrı Cumhuriyet Caddesi’nde Manzara Aynı!

Türkiye’de Koronavirüs (Covid-19)vakaları her geçen gün artarken Ağrı’da caddeler maskesiz insan kaynıyor.

A+A-

Tüm dünyayı olumsuz etkileyen yeni tip koronavirüs pandemisinin Türkiye’de kontrol altına alınmasıyla beraber, yeni normalleşme sürecine ilk adım bir süre önce atılmıştı. Havaların ısınması ve yasakların kalkmasıyla da uzun süredir uzak kalınan toplumsal alanlardaki kalabalık, tekrardan kendini göstermeye başladı. 

Ağrı’nın en büyük caddeleri arasında yer alan Cumhuriyet Caddesi’ndeki kalabalık ise, koronavirüs salgınının etkisini tekrar artırdığı günlerde endişeye neden oldu. 

Ağrı Cumhuriyet Caddesi’ndeki kalabalığın yanı sıra, vatandaşın koronavirüs salgınına karşı tedbir almaması ise gelecek günlerde tablonun artış eğilimini gösterir nitelikteydi. 

Çoğunluğun sosyal mesafe ve maske kuralına uymadığının gözlemlendiği Ağrı Cumhuriyet Caddesi’nde, bireysel olarak tedbirlere uyum sağlayanların da söz konusu durumdan şikayetçi olduğu gözlemlendi. 

Koronavirüs tedbirlerine uyulmamasından şikayet edenlerden biri de Ağrı’da ikamet eden Zeynep Alkan oldu. 
Kişisel olarak tüm tedbirlere uyum sağladığını belirten Alkan, yetkili kişilerin tedbirlere uymayanlara ilişkin caydırıcı cezalar uygulaması talebinde bulunarak, bu sayede kurallara uyum sağlamayanların daha dikkatli olabileceği mesajını verdi. 

Dışarı çıktığında maske taktığını ve el hijyenine özellikle dikkat ettiğini belirten Zeynep Alkan, toplumun büyük bir kesiminin ise bu kurallara uymamasından yakındı.

agri-cumhuriyet-caddesinde-manzara-ayni-1.jpg


agri-cumhuriyet-caddesinde-manzara-ayni-2.jpg


agri-cumhuriyet-caddesinde-manzara-ayni-3.jpg

Editör: Başak Nur Gökçam

HABERE YORUM KAT

YORUM EDİTÖRÜ: Yorum ve Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın.
3 Yorum