1. HABERLER

  2. AĞRI

  3. Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan Taşdemir Bana İftira Attı
Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan Taşdemir Bana İftira Attı

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan Taşdemir Bana İftira Attı

Dün HDP Diyarbakır milletvekili, Dirayet Dilan Taşdemir bana bir iftira attı, tabelaları değiştiriyormuşum diye. Bende 'ispatlamazsan namertsin' dedim.

A+A-

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan Taşdemir Bana İftira Attı

Dün HDP Diyarbakır milletvekili, Dirayet Dilan Taşdemir bana bir iftira attı, tabelaları değiştiriyormuşum diye. Bende 'ispatlamazsan namertsin' dedim. Geldiğim günden beri tabelalar ile bir işim olmamıştır, onlar zaten Karayollarına ait. Oradaki tabelalar esnafın isteği üzerine İran'dan gelen turistleri çekmek için Farsçadır. Daha önce HDP orada belediye başkanlığı yapıp, hiçbir şeye dokunmamıştır.


Burada istismar siyaseti yapıyorlar. Bizim İstanbul'a geldiğimizi ve büyük bir coşkuyla karşılandığımızı gördüklerinde, Ağrı'daki akıbeti İstanbul'da da yaşayacaklarını anladıkları andan itibaren, trol hesaplarla daha sonra da milletvekilleriyle yalan söyleyerek bu işin içine dahil oldular.


Kürtler tarihinin en rahat dönemini AK Parti döneminde yaşamışlardır. Dolayısıyla AK Parti ile birlikte Kürtler özgürlük anlamında büyük bir ivme kazanmıştır. Şimdi, Diyarbakır'da cezaevinde kendi oğluyla 3 saat boyunca tek bir kelime Türkçe bilmediği için konuşamayan annenin dilini özgürleştiren Recep Tayyip Erdoğan'ın Kürtlere baskısı söz konusu olabilir mi? HDP bunu sizden bizden daha iyi biliyor. Ama kendi tabanını kaybettiğinden, korktuğundan bunları yapıyor. Bu durum bize şunu gösteriyor; Tayyip Erdoğan'a karşı birleşmiş tüm kadrolar tek bir merkez tarafından yönetiliyor. Bakın CHP'nin ve HDP'nin yapmış olduğu algı ve yalanlar, farklı ağızlardan gelse bile aynı yerden çıktığı besbelli. Dolayısıyla bunların amacı seçim kazanmak vesaire değil. Huzurlu bir Türkiye istemedikleri için dış güçlerin yapmış oldukları siyasi mühendislikle görevlerini yerine getiriyorlar. Ama Kürtler uyandı. Nasıl ki Ağrı'da, Şırnak'da, Güney Doğu'da HDP'nin %50 belediyesine dur dediyse, İstanbul'da da dur diyecekler. Bu yüzden bunlar panikledi. Ondan dolayı Binali Yıldırım'a oylar gitmesin diye, sahte hesaplarla, yalanlarla, sanki AK Parti Kürtlere karşıymış, sanki AK Parti 17 yıldır Kürtlere hiçbir şeyvermemiş gibi propaganda yapıyorlar.


AK Parti'nin 17 yılda Kürtlere neler yaptığını ben katıldığım televizyon programlarında fotoblog şeklinde göstermiştim. Bu sebeple bunlar panikledi. Ama paniklemenin bir faydası olmayacak. Ben 4-5 gündür İstanbul'dayım, buradaki Kürtler ile görüşüyorum. Her seferinde, 'Yeter artık, biz bıktık. 40 yıldır kan, gözyaşı. Ne istiyorlar bizden?' diyorlar. Burada sıkıntı, aslında onların kandırdığı kitleler, AK Parti iktidara geldiğinde 8-10 yaşında olan insanlar. Bunlar, 1993'te Meral Akşener'in İçişleri Bakanı olduğu dönemdeki faili meçhulleri bilmiyorlar, işkenceleri hatırlamıyorlar. Mesela Kürtlere 'Siz MHP ile AK Parti'nin beraber hareket etmesinden rahatsız oluyor musunuz?' diye soruyorum, bazıları evet diyor. O zaman diyorum ki 'Ama HDP, İyi Parti ve CHP ile beraber hareket ediyor. Peki Meral Akşener ile Bahçeli aday olsa kime oy vereceksiniz?' O zaman 'Meral Akşener'e güvenmiyoruz, biz Bahçeli'ye oy vereceğiz' diyorlar. O zaman siz Bahçeli ile hareket edenlere kızacağınıza Meral Akşener ile hareket edenlere kızın.


Toparlamak gerekirse açık ve net biçimde paniklediler. Çünkü İstanbul tabanı artık onları dinlemiyor, PKK baskı kuramıyor, bunlar da bu yüzden bu algılarla bir alan yaratmaya çalışıyorlar. Ama Allah'ın izniyle, daha 10 gün var, biz bu alanı daraltacağız. Biz bu yola baş koyduk, Kürt insanını bunlardan kurtaracağız. Bağımsız, demokratik ve özgür Türkiye'de hepimiz birlikte, kardeşçe, 781 bin kilometreye, ay yıldızlı bayrağa, ezana, Kuran'a sahip çıkarak yaşayacağız. Eğer bedel ödenmesi gerekiyorsa, bedel ödemeye de hazırız. Yeter ki çocuklarımız kurtulsun. Yeter ki artık bu kan ve gözyaşı dursun.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Bir Yorum Yapın Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.