1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan 2 Dilde Evde Kal Çağrısı Yaptı
Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan 2 Dilde Evde Kal Çağrısı Yaptı

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan 2 Dilde Evde Kal Çağrısı Yaptı

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan da, #EvdeKal çağrısını hem Türkçe hem de Kürtçe olmak üzere sosyal medya üzerinden yayınladı.

A+A-

Küresel salgın halini alan ve Türkiye’de de vaka sayısının her geçen gün artmakta olduğu yeni tip koronavirüse ilişkin evde kal çağrıları yapılmaya devam ediliyor. Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan da, #EvdeKal çağrısını hem Türkçe hem de Kürtçe olmak üzere sosyal medya üzerinden yayınladı.

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, koronavirüs salgınına yönelik gerçekleşen mücadele için halkına hem Türkçe hem de Kürtçe #EvdeKal çağrısı yaptı.

İki dilde de halkına seslenen Sayan, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden bir paylaşım gerçekleştirdi. Videolu içerik ile Ağrı’ya seslenen Belediye Başkanı #EvdeKal çağrısı yaparak yeni tip koronavirüs için önlem alınması gerektiğine dikkat çekerek şunları dile getirdi:

“İyi akşamlar değerli Ağrılı hemşerilerim. Biliyorsunuz Koronavirüs belası bütün dünyayı sarmış. Dolaysıyla her taraf etkileniyor. Evden çıkmamamız gerekiyor. Özellikle yaşlı amcalarımız, teyzelerimiz, onların ellerinden öpüyoruz, evlerinde kalsınlar. Gençlerimiz de mümkün mertebe hem kendi sağlıklarını hem yaşlıların sağlığı için evde kalsınlar. Evde kalmak zorundayız. Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi bunu ancak kendimizi izole ederek başarabiliriz, atlatabiliriz. Bu anlamda mutlaka dikkat etmemiz gerekiyor. Biz sizin sağlığınız için, bazı ihtiyaçlar için sahada olabiliriz. Biz yöneticilerin görevi, bunu idare etmemiz için sokağa çıkmak zorunda kalabiliriz. Ama size tavsiyemiz mutlaka evde kalın”. dedi 


Editör: Başak Nur Gökçam 

HABERE YORUM KAT

YORUM EDİTÖRÜ: Yorum ve Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın.