1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Ağrı Aile Yapısına Sahip Çıkıyor
Ağrı Aile Yapısına Sahip Çıkıyor

Ağrı Aile Yapısına Sahip Çıkıyor

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan “İstatistiklerle Aile 2020” bültenine göre Türkiye’de ortalama 4 kişi olan hanehalkı büyüklüğü, 2020 yılında 3,30 kişiye düşerken, Ağrı ise hane halkının yüksek olduğu iller arasında yer aldı.

A+A-

AGRİSOZ.COM - Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan “İstatistiklerle Aile 2020” bültenine göre Türkiye’de ortalama 4 kişi olan hanehalkı büyüklüğü, 2020 yılında 3,30 kişiye düşerken, Ağrı ise hane halkının yüksek olduğu iller arasında yer aldı.

Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi (ADNKS) sonuçlarına göre 2020 yılında Türkiye’de hanehalkı ortalaması 3,30 olarak kayıtlara geçerken, Ağrı ise 4,11 kişi ile ortalamanın üzerinde kaldı. Bu veriler kentteki çekirdek ve geniş aile oranının azalmadığını kanıtladı.

Türkiye’de 2020 yılında yılında ortalama hanehalkı büyüklüğünün en yüksek olduğu il 5,75 kişi ile Şırnak olurken, onu 5,25 kişi  ile Şanlıurfa ve 5,16 kişi ile Hakkari illeri takip etti.

Öte yandan hanehalkı büyüklüğünün en düşük olduğu il ise 2,61 kişi Çanakkale olarak kayıtlara geçti. Onu ise 2,66 kişi ile Tunceli ve 2,68 kişi ile Eskişehir illeri izledi.

agri-aile-yapisina-sahip-cikiyor.jpeg

Çanakkale Assos sahilleri turizm sezonuna hazırlanıyor

Çanakkale Assos sahilleri turizm sezonuna hazırlanıyor

UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'ndeki Çanakkale Assos Ören Yeri sahilleri, bayram sonrası açılması düşünülen sezon için son hazırlıklarını yapıyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.