1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Adana Kavak’ın Yeni Başkanı Emine Varmış Oldu
Adana Kavak’ın Yeni Başkanı Emine Varmış Oldu

Adana Kavak’ın Yeni Başkanı Emine Varmış Oldu

Kadirli Eğitim ve Kültür Vakfı (KAVAK) Adana Şubesi'nin olağan kongresi yapıldı.

A+A-

Kadirli Eğitim ve Kültür Vakfı (KAVAK) Adana Şubesi'nin olağan kongresi yapıldı. Tek liste ile gidilen seçimde oy birliği ile Mali Müşavir Emine Varmış, başkanlığa seçildi. Varmış, yeni yönetim olarak sosyal ve kültürel projelere ağırlık vereceklerini söyledi.

Adana'da yaşayan Kadirlililer geçtiğimiz hafta sonu sandık başına giderek KAVAK'ın yeni başkanı ve yönetimini belirledi. Kongrede seçime Emine Varmış başkanlığındaki tek liste ile gidildi. Varmış, üyelerin oy birliği ile KAVAK Adana Şube Başkanlığı görevine getirildi. Kongrenin ardından yapılan görev dağılımında Emine Varmış başkanlığındaki KAVAK Adana Şubesi yönetiminde; başkan yardımcılığına Kenan Topal, şube sekreterliğine Ali Ayyıldız, muhasip üyeliğe Mehmet Ali Kütküt, yönetim kurulu üyeliklerine ise Sevgi Develi Yatan, Hamza Farsak ve Erkan Çullu getirildi.

Denetleme kurulu üyeliklerine ise Celil Çukurova, O. Kürşat Arıkan, Kutlu Saygılı, Tufan Karakuş, Mukadder Bayatça seçildi.

KAVAK'ın yeni Başkanı Emine Varmış, kongre sonunda yaptığı açıklamada kendisine gösterilen güvene ve vakfı kurup, bu günlere getiren başkan ve yönetim kurullarına teşekkür etti. KAVAK'ın bir kültür elçisi konumunda olduğunu dile getiren Varmış, "Gelenek ve göreneklerimize bağlı bir yönetim anlayışı ile hemşehrilerimizin birlik ve beraberliğini pekiştirmek için çalışacağız. Üyelerimizin bizden önceki başkanlarımızın ve hemşehrilerimizin kongremize olan teveccühleri bizleri son derece mutlu etti. Arkamızdaki bu güç, görev süremiz içinde hedeflediğimiz sosyal ve kültürel projeleri hayata geçirirken en büyük destekçimiz olacaktır" diye konuştu.

KAVAK'ın bir sivil toplum kuruluşu olduğunu ve yeni yönetimin bu hassasiyetle görev yapacağını belirten Emine Varmış, şunları kaydetti:

"Özellikle gençlerimizin eğitimine yönelik projelerimiz olacak. İhtiyaç sahibi öğrencilerimizin burslarla desteklenmesi konusunda yürütülen çalışmaları daha üst düzeylere taşıyacağız. Toplum sağlığı ile ilgili çalışmaları hayata geçireceğiz. Gelenek ve göreneklerimizin gelecek kuşaklara aktarılması için sosyal çalışmaları hayata geçireceğiz. Ayrıca ilçemizin tarihi ve turistik değerleri ile sahip olduğu zenginliklerin tanıtımına yönelik önemli projelerimiz olacak. Bunun yanı sıra organize edeceğimiz geniş katılımlı toplantılar ile hemşehrilerimizin tanışıp kaynaşmasına aracılık ederek bağlarımızı daha da güçlendirmeyi planlıyoruz."

IHA

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.