1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. ‘Adalet’ Diyerek Yollara Düştü
‘Adalet’ Diyerek Yollara Düştü

‘Adalet’ Diyerek Yollara Düştü

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bardağı taşıran son nokta olan Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasından sonra başlattığı Adalet Yürüyüşünde ikinci güne geldi.

A+A-

CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisi milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasına ve adalet sisteminde yaşanan olumsuzlukları protesto etmek için Ankara’dan İstanbul’a yürüyüş başlattı. Ankara Güvenpark’tan İstanbul Maltepe’de buluna cezaevine kadar sürecek yürüyüşün ilk gününde beraberindekilerle 28 kilometre yol alan CHP lideri, yürüyüş öncesinde basın mensuplarına , “son derece umutluyum” dedi.

Dikkat Çeken Tepkiler

Arada eleştirilerin de geldiğini anlatan Kılıçdaroğlu,,şunları söyledi:“ arada bir eleştiri gelmekle beraber gelen tepkiler son derece olumlu. Bu da Türkiye’nin adalete duyduğu ihtiyacın her geçen gün arttığını da gösteriyor. Dolayısıyla bu yürüyüşün İstanbul’a kadar sürmesi bizim açımızdan da Türkiye açısından da adalet isteyen herkes açısından da son derece değerli ve önemli.”

Yürüyüşün 2. Gününde CHP Liderinin Yanında Dikkat Çeken İsimler

MHP lideri Bahçeli’nin CHP’nin yaptığı yürüyüşü samimi bulmadığı yönündeki eleştiriye; “eğer yürüyüşler yasal ölçüler içinde yapılıyorsa hiçbir şey olmaz. İnsanlar sabah akşam zaten yürüyorlar. Yürümenin suç olduğunu ilk kez duyuyorum. Sayın Bahçeli meraklanmasın onun da adalete ihtiyacı olacak.

Adalet yürüyüşümüzü bu eleştirilere karşın yerine getireceğiz” dedi. Bu arada yürüyüşün ikinci gününde Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanında bir isim oldukça çok ilgi odağı oldu. Hava harp akademisi öğrencisi oğlu 11 aydır cezaevinde olan Veysel Kılıç yaptığı kısa konuşmada, “biz anneler ve babalar gözlerimizden yaş değil kan akıtıyoruz. Ülkemizde adalet istiyorum. Şu çocukların suçu neydi? Bir kısmı çıktı 262'si Silivri cezaevinde, plansız tatbikata götürüyoruz dediler aldılar götürdüler. Benim oğlum boğaz köprüsündeydi şu an iddianame bekliyoruz” dedi.

Eleştiriden Herhalde Çekindi

Kendisinin yaptığı ‘Rabia işareti’ eleştirisinden sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dünkü konuşmasında ‘Rabia’ dememesi sorulan Kılıçdaroğlu, “eleştiriden her halde çekindi. Çünkü benim yaptığım eleştiri haklı bir eleştiriydi.

Rabia’yı ilk kez dillendiren o. İşareti kullanıyorum diyen o. Şimdi vazgeçiyorum diyen yine o. Klasik bir Erdoğan tarzı” dedi. CHP liderinin bugün hipodrom civarından başlayan yürüyüşünün Kahramankazan bölgesinde bir fabrikada son bulması bekleniyor.

HABERE YORUM KAT

YORUM EDİTÖRÜ: Yorum ve Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın.