1. HABERLER

  2. KİMDİR

  3. Abdurrahim Albayrak Kimdir?
Abdurrahim Albayrak Kimdir?

Abdurrahim Albayrak Kimdir?

Abdürrahim Albayrak, 1954 yılında Rize’de dünyaya gelmiştir. İlköğretim eğitimini doğduğu şehirde tamamlamıştır. Büyük göç döneminde Almanya’ya ilk gidenlerden biri olan babası tarafından götürülmemiştir.

A+A-

Abdürrahim Albayrak, 1954 yılında Rize’de dünyaya gelmiştir. İlköğretim eğitimini doğduğu şehirde tamamlamıştır. Büyük göç döneminde Almanya’ya ilk gidenlerden biri olan babası tarafından götürülmemiştir. Babası ise birkaç sene sonra Türkiye’ye tekrar dönerek bir dükkan açma kararı almıştır.  

Açmış olduğu dükkan kazanç sağlayamadığı için, Almanya’ya tekrar dönmek zorunda olan babası, tekrar Almanya’ya dönmek zorunda olmuş ve bu kez oğlunu da yanında götürmüştür.  

Türkiye’ye askerlik yapmak için dönmek durumunda kalan Abdürrahim Albayrak, yurt dışında biriktirmiş olduğu para ile Rize’de minibüs alarak şoförlük yapmıştır. Sonrasında ise akrabalarının da baskısı sebebiyle İstanbul’a taşınarak, Habibler Köyü’ne yerleşmiştir.  

Şoförlüğünü burada da sürdüren AlbayrakEdirnekapı-Habibler hattında minibüs şoförlüğüne devam etmiştir. Bu süreçte şoförlükten iyi bir kazanç sağlamış ve babasının da desteği ile ikinci minibüsü satın almıştır.  

Edindiği kazanç ile art arda minibüs satın alan Albayrak, en fazla minibüsü olan kişi olmuş ve minibüs filosuAltur Turizm şirketinin temelini atarak, 1977 senesinde Altur’u kurmuştur.  

1978 senesinde ise fabrika servisi işine başlayan ve fanatik Galatasaraylı olan Abdürrahim Albayrak, tuttuğu takımın hiçbir maçını ise kaçırmamıştır.  

2011 ve 2013 yılları aralığında Ünal Aysal’ın başkanlığında bulunan yönetim kurulunda da görev yapmış ve 2013 yılında da Ali Dürüst, Refik Arkan ve Adnan Öztürk ile birlikte yeni yönetim için oluşturulan listede yer almıştır.  

Duygun Yarsuvat başkanlığında bulunan yönetim kuruluna da 2014 yılında tekrar seçilmiş olan Albayrak, yeni yönetim ile ‘Başkan Yardımcılığı’ görevini üstlenmiştir.  

2 Haziran 2015 tarihinde ise görevinden istifa eden Abdürrahim Albayrak, ikizler burcu özelliklerini taşımaktadır.  

Kaynak: https://www.kimnerelidir.com/kisi/40/abdurrahim-albayrak

HABERE YORUM KAT

UYARI: Bir Yorum Yapın Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.