1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. 6 Yıldır Karaciğer Yetmezliği Tedavisi Gören 7 Yaşındaki Mehmet’in Polislik Hayali Gerçekleşti
6 Yıldır Karaciğer Yetmezliği Tedavisi Gören 7 Yaşındaki Mehmet’in Polislik Hayali Gerçekleşti

6 Yıldır Karaciğer Yetmezliği Tedavisi Gören 7 Yaşındaki Mehmet’in Polislik Hayali Gerçekleşti

6 yıldır organ nakli bekleyen 7 yaşındaki Mehmet Can'ın polis olma hayali gerçekleşti.

A+A-

6 yıldır organ nakli bekleyen 7 yaşındaki Mehmet Can'ın polis olma hayali gerçekleşti. Mehmet Can baş komiser üniformasını giyerek telsizden polislere seslendi.

İbrahim ve Semra Kalender çiftlerinin 3'üncü çocuğu olan Mehmet Can Kalender 6 yıldır Çapa Tıp Hastanesi'nde karaciğer yetmezliği (siroz) nedeniyle tedavi görüyor. Hastalığı gün geçtikçe ilerleyen ve karaciğer nakli bekleyen 7 yaşındaki Mehmet Can'ın en büyük hayali ise polis olmak ve bir akülü araba sahibi olabilmek.

Telsizden polislere seslendi

Esenler Belediyesi'nin "365 Gün, 365 Çocuk, 365 Hayal" projesi kapsamında Mehmet Can'ın hayalleri de gerçekleşti. Esenler İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Esenler Belediyesi'nin birlikte organize ettiği etkinlik ile 7 yaşındaki Mehmet Can Kalender baş komiser üniforması giyerek önce yunus polislerle birlikte motosiklete bindi. Daha sonra da telsizi eline alarak diğer polislere seslendi.

Yunus polislerle birlikte hatıra fotoğrafı da çektiren Mehmet Can, ikinci hayali olan akülü arabayı da Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu'dan aldı. Başkanlık makamında aldığı hediye arabayla turlayan Mehmet Can'ın mutluluğu da yüzüne yansıdı.

"Acil şifalar diliyorum"

Mehmet Can'ın hayallerinin gerçekleştirilmesiyle ilgili konuşan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, desteklerinden dolayı polis teşkilatına da teşekkür etti. Esenler'de her gün bir çocuğun hayallerini gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Göksu, "Bugün de Mehmet Can'ın hayalini gerçekleştirdik. Mehmet Can'ın hayatta iki hayali varmış. Biri polis olmak biri de akülü bir araca sahip olmak. Bugün hem baş komiser oldu hem de akülü aracına sahip oldu. Mehmet Can'ımıza şifalar diliyoruz. Bize destek veren polis teşkilatına teşekkür ediyorum" dedi.

"Herkesten organ bağışı istiyoruz"

Mehmet Can'ın annesi Semra Kalender de organ bağışı hakkında konuştu. Mehmet'in 6 yıldır tedavi gördüğünü belirten anne Semra Kalender, "Karaciğer nakli bekliyoruz. Mehmet Can'ı sevindirdiği için Esenler Belediyesine çok teşekkür ediyoruz. Herkesten organ bağışı istiyoruz" dedi. Mehmet'in babası İbrahim Kalender'de çocuklarının hayalini gerçekleştirenlere teşekkür etti.

İhlas Haber Ajansı (IHA)

HABERE YORUM KAT

YORUM EDİTÖRÜ: Yorum ve Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın.