1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. 5 Aralık Hangi İllerde Okullar Tatil?
5 Aralık Hangi İllerde Okullar Tatil?

5 Aralık Hangi İllerde Okullar Tatil?

5 Aralık okullar tatil mi? Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan hava durumu raporlarına göre yoğun kar yağışı hissedilmeye başlıyor.

A+A-

5 Aralık okullar tatil mi? Yoğun kar yağışı nedeniyle okulların tatil olup olmayacağı merak ediliyor. Erzurum, Van, Bingöl ve Erzincan'da bu akşam sıcaklığın eksi derecelere düşmesi bekleniyor.  Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan hava durumu raporlarına göre yoğun kar yağışı hissedilmeye başlıyor. Veliler ve öğrenciler tatil açıklaması hakkında araştırma yapmaya başladı. İşte 5 Aralık okullar tatil mi? Yarın okullar tatil mi? Merak edilen detaylar haberimizde... 

Türkiye yarından itibaren kara kışı hissetmeye başlayacak, Kütahya, Kayseri ve Ankara başta olmak üzere bir çok ilde kar etkili olacak. 5 Aralık Perşembe yarın okullar tatil mi hangi illerde okullar tatil kar tatili son dakika MEB Valilik açıklaması. Meteorolojinin hafta başında uyarısını verdiği yoğun kar yağışı bir çok ilde hayatı etkilemeye başladı. Yer yüzünden buharlaşan su buharları, atmosferin üst seviyelerinde, ani bir soğuk hava bölgesine rastladıklarında, su damlası formuna dönüşemeden donarlar. Genellikle alçak basınç sistemindeki nem yüklü bulutlar, kar yağışına sebep olurlar.

Kara kış etkisini ilk olarak doğu anadolu bölgesinde hissettirdi. Erzurum, Ağrı, Iğdır ve Erzincan'da etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle 280 köy ve mahalle yoluna ulaşım sağlanamıyor. Van ve Muş'ta ise 45 yerleşim birimine ulaşılamıyor. Rize'de kar yağışı nedeniyle Ovit Dağı geçidi ulaşıma kapatılırken, Giresun-Sivas kara yolu Eğribel Geçidi'nde kar yağışı etkili oluyor. Yarından itibaren ise kar yağışı iç anadolu bölgesini de etkisi altına alacak

KAR YAĞIŞININ ETKİLİ OLACAĞI İLLER

4 Aralık çarşamba günü kar yağışının etkili olacağı iller listesinde Bolu, Karabük, Kütahya, Eskişehir, Ankara, Kayseri, Çorum, Kastamonu, Tokat, Sivas, Gümüşhane, Erzincan, Bayburt, Erzurum ve Ağrı illeri bulunuyor. Kar yağışı bazı illerde yağmurla birlikte sulu kar şeklinde görülecek. Kayseri, Bolu, Kütahya, Bayburt, Gümüşhane'de ise yoğun kar yağışı bekleniyor.

ANKARA, EDİRNE, ESKİŞEHİR'DE OKULLAR TATİL EDİLDİ Mİ?

Yarın okulların tatil olup olmadığına ilişkin henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

 

HABERE YORUM KAT

YORUM EDİTÖRÜ: Yorum ve Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın.