1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. 257 Şehit yakını ve gazilerin kurum atamaları yapıldı
257 Şehit yakını ve gazilerin kurum atamaları yapıldı

257 Şehit yakını ve gazilerin kurum atamaları yapıldı

​Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından hak sahibi olduğu tespit edilen şehit yakını ve gazilerin ataması yapıldı.

A+A-

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından hak sahibi olduğu tespit edilen 257 şehit yakını gazi ve gazi yakınının ataması Devlet Personel Başkanlığında noter huzurunda gerçekleştirildi.

Hak sahiplerinin atama teklifleri yapılırken, atanmayı istedikleri ilk il tercihleri ile öğrenim durumları dikkate alındı.

257 istihdam hakkı sahibinden; 66’sının öğrenim durumları itibariyle ihraz ettikleri unvanlar dikkate alınarak; mühendis, öğretmen, hemşire, tekniker ve teknisyen unvanlı kadrolara, 108’inin memur unvanlı kadrolara, 80’inin hizmetli unvanlı kadrolara, 3 kişinin ise işçi kadrosuna atama teklifleri gerçekleştirildi.

Atananların 156’sı erkek, 101’i kadınlardan oluştu. Atama teklifleri E- uygulama sistemi üzerinden bu kapsamda personel talep eden kamu kurum ve kuruluşlarına yapılmış olup, kurum ve kuruluşlarının; 25’i bakanlık ve bağlı kuruluşu, 15’i üniversite, 3’ü kamu iktisadi teşebbüsü, olmak üzere toplam sayısı 43’ dür.

İlgililer atama teklif sonuçlarına 17.01.2018 tarihi saat 17.00 itibariyle www.dpb.gov.tr adresinden ulaşabilirler. (İLKHA) 


 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Bir Yorum Yapın Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.