1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. 2018 15 Haziran Resmi Tatil mi? hastaneler ile ptt'ler açık mı
2018 15 Haziran Resmi Tatil mi? hastaneler ile ptt'ler açık mı

2018 15 Haziran Resmi Tatil mi? hastaneler ile ptt'ler açık mı

Cumhurbaşkanı ve Milletvekili genel seçimlerinin gerçekleşeceği 24 Haziran ertesi gününün resmi tatil olup olmadığı merak ediliyor. 25 Haziran 2018 resmi tatil mi? PTT, bankalar, kamu kuruluşları açık olacak mı?

A+A-

24 Haziran 2018 Pazar günü ülkemizde Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimleri gerçekleştirilecek. Oy verecek vatandaşların merak ettiği konu ise seçim ertesi günü yani 25 Haziran Pazartesi gününün resmi tatil olup olmayacağı. 25 Haziran 2018 Pazartesi günü genel seçim sebebi ile resmi tatil mi? Hastaneler, bankalar, PTT, dershaneler, kamu kuruluşları açık mı? Öğretmenlere, polislere, memurlara tatil mi, idari izinli mi?

2019 yılında yapılması planlanan genel seçimler hakkında fikir değişikliğine gidildi ve seçim 24 Haziran tarihine çekildi. Oy verme günü Cumhurbaşkanı ve milletvekillerini seçeceğiz. Ülkemiz adına tüm seçimlerin en önemlilerinden biri diyebiliriz. Siyasi partiler 2 Haziran seçimleri için hummalı bir çalışma içinde. Siyasi partilerde işleyiş bu şekilde ilerlerken vatandaşlar da 25 Haziran 2018 Pazartesi gününün resmi tatil olup olmadığını araştırmaya başladı.  

25 Haziran resmi tatil mi? 25 Haziran’da PTT, kamu kuruluşları açık mı?

25 Haziran’ın resmi tatil olup olmadığı konusunda henüz resmi bir açıklama yapılmamıştır.

Bildiğiniz üzere seçimlerde oy verme işlemleri, ilkokul, lise, üniversite gibi çeşitli okullarda gerçekleştiriliyor. Seçimlerin bitmesinin ardından da oyların sayımı gibi çeşitli sebeplerle gece geç saatlere kadar, hatta bazı yerlerde sabaha kadar seçim işlemleri devam etmektedir. Seçimler erken bitse dahi, okulların tekrardan eğitim öğretime hazır hale getirilmesi zaman almaktadır. Bu durumda öğrencilerin okula gitmeleri sorun olabiliyor.  Geçtiğimiz seçimlerde olduğu gibi bu seçim döneminde de okulların tekrardan eğitim ve öğretime hazır hale getirilebilmesi adına eğitim öğretime 1 gün süre ile ara verildi. Yani 25 Haziran günü anaokulu, ilköğretim, ortaokul, lise, üniversite gibi öğretim kurumları tatil olacaktır. Bunun yanında öğretmenler de idari izinli sayıldılar.

25 Haziran'da okullar açık olacak mı?

Okullar Pazartesi günü tatil olacaklar ancak devlet daireleri hizmet vermeye devam ediyor.

25 Haziran'da kamu kurumları açık olacak mı?

Memurlar, kamu çalışanları seçimin ertesi günü çalışmaya devam edecekler ve kamu daireleri de vatandaşlara hizmet verebilmek adına açık durumda bulunacaklar.

25 Haziran'da bankalar açık olacak mı?

Tüm kamu bankaları ve özel bankalar 25 Haziran gününde mesailerine devam edeceklerdir. Vatandaşlar finansal ihtiyaçlarını Pazartesi günü de bankalar aracılığı ile halledebileceklerdir.

25 Haziran'da PTT açık olacak mı?

Seçim ertesi günü kamu daireleri ile PTT de açık olacaktır. PTT çalışanları standart mesai saatleri içerisinde vatandaşlara hizmet vereceklerdir.

25 Haziran'da hastaneler açık olacak mı?

Gerek özel ve devlet hastaneleri, gerekse sağlık ocakları veya diğer sağlık kuruluşları Pazartesi günü de açık olacak.

Geçtiğimiz seçimlerde görev alan bütün memurlar ertesi gün idari izinli sayılmışlardır. Ancak bu seçim dönemi için henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ayrıca yine geçtiğimiz seçimlerde görev alan polis ve jandarmalar ise yine memurların aksine ertesi gün idari izinli sayılmamışlardır. Açıklama yapılmasının ardından detayları sizlerle paylaşıyor olacağız.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Bir Yorum Yapın Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.