1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. 11. Kalkınma Planı’nın Karadeniz Bölgesi Toplantısı
11. Kalkınma Planı’nın Karadeniz Bölgesi Toplantısı

11. Kalkınma Planı’nın Karadeniz Bölgesi Toplantısı

11. Kalkınma Planı Karadeniz bölgesi İstişare Toplantısı'nı değerlendiren Bartın Üniversitesi Rektörü Prof.

A+A-

11. Kalkınma Planı Karadeniz bölgesi İstişare Toplantısı'nı değerlendiren Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, "Bütüncül aklın harekete geçirilmesi ve geçmişten gelen birikimlerle ülkemiz 2023 yılında daha güçlü bir ülke olacaktır" ifadelerine yer verdi.

Samsun'da gerçekleştirilen "11. Kalkınma Planı Karadeniz Bölgesi İstişare Toplantısı"na ilişkin değerlendirmelerde bulunan Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun şu ifadelere yer verdi:

"Kalkınma Bakanımız Lütfi Elvan'ın himayelerinde gerçekleştirilen toplantıda çok önemli çıktılar alındı. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yıl dönümünde 11. Kalkınma Planı'nın bitirilmesi hedeflenmektedir. Bütüncül aklın harekete geçirilmesi ve geçmişten gelen birikimlerle ülkemiz 2023 yılında daha güçlü bir ülke olacaktır. Ülkemizin sürdürülebilir gelişmesi ve büyümesi için üniversite-kamu-sanayi işbirliğinin güçlendirilmesi bu hedeflere ulaşılmasında önemli bir faktördür. Bu doğrultuda üniversite olarak çalışmalarımızla başta bölgemiz olmak üzere ülkemizin gelişimine katkı sunma gayretindeyiz. Ülkemizi 2023 hedeflerine taşıyacak "11. Kalkınma Planı" kapsamında Kalkınma Bakanımız Lütfi Elvan'ın katılımıyla Samsun'da gerçekleştirilen toplantıda Karadeniz Bölgesiyle ilgili önemli konular görüşülmüş, bölgemizin geleceğine yönelik çok değerli görüşler paylaşılmıştır. Bizi geleceğe taşıyacak, Cumhuriyetimizin 100. yılı için belirlenen hedeflerimizin izlenmesi ve gerçekleştirilmesini sağlayacak bu toplantılar, ülke olarak vizyonumuzu ortaya koyması ve milletimize olan güveni yansıtması açısından büyük bir öneme sahiptir. Türkiye'nin dünyada parmakla gösterilen ülkeler arasına yerini alması hedefinde, Kalkınma Bakanlığımız himayelerinde resmi olarak 29 Temmuz 2017 başlanan çalışmaların ilk etabında, farklı tema ve sektörleri içeren özel ihtisas komisyonları, oluşturulan çalışma grupları ve 81 ilimizden vatandaşlarımızın katılımıyla toplamda 27 bin 500 kişinin görüşüne başvurulmuştur. Bakanımız Lütfi Elvan'ın önderliğinde bu vizyon, strateji ve politikaları kapsayan özverili çalışmalarla kolektif bilinç harekete geçirilmiş, mensubiyeti ve mesuliyeti olan bir toplum bilinciyle değer oluşturan, daha dinamik ve rekabet gücü yüksek bir ülke olma yolunda emin adımlar atılmıştır. Bartın Üniversitesi olarak biz de bir yandan ülkesine ve değerlerine bağlı öğrenciler yetiştirme gayretindeyken, diğer yandan yaptığımız bilimsel çalışmalarla başta bölgemiz olmak üzere ülkemizin gelişimine katkı sunmak gayretindeyiz. Ülkemizin "Kalkınma Hamlesi'ni akademik gücümüz ve tüm paydaşlarımızla birlikte desteklemekte, yaptığımız çalışmalarla değer üretme hedefindeyiz. Bu düşüncelerle; bizi yüreklendiren, üniversite-kamu-sanayi ve bölgesel işbirliği konusunda teşvik eden başta Bakanımız Lütfi Elvan olmak üzere emeği geçen tüm yöneticilerimize teşekkür ederim."

Celal KÖRLÜ/IHA

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.